Thumb

İş sürekliliğinin sağlanması için verilerin güvenliğinin sürdürülebilmesi ve korunması gerekir. Bu nedenle kurum içerisinde herhangi bir problem olasılığına karşı verilerin sürekli korunması sağlayan felaket kurtarma çözümlerinin oluşturulması önemlidir. Felaket kurtarma, merkezdeki verinin ortak bir alanda yedeklenmesi ve yedeklerin oluşturulan “Felaket Kurtarma Merkezi”’nde yeniden çalışır hale getirilmesidir.

Felaket kurtarma çözümleri ortaya çıkan deprem, sel, yangın gibi doğal afetler, kişi bazlı problemler, servis kesintileri ve sivil ayaklanmalar gibi felaketlerin kısa zamanda ve en sorunsuz şekilde ortadan kaldırılması hedefi ile oluşturulmaktadır. MBR Teknoloji olarak Felaket Kurtarma Çözümleri uzmanlarımız ile sizlere en uygun çözümü sunmak için hazırız.

Neler yapıyoruz?

  • Platform Bağımsız Felaket Kurtarma Çözümleri
  • İş Sürekliliği Çözümleri
  • Uygulama tabanlı felaket kurtarma çözümleri

Platform Bağımsız Felaket Kurtarma Çözümleri

Altyapınızda bulunan sunucu tabanlı, servis tabanlı sistemlerin tamamını yada bir bölümünü platform bağımsız altyapılarda yedeklenmesi ve iş sürekliliği merkezi oluşturulmasını sağlıyoruz. Uzman ekibimizin yapacağı analiz sonucunda ortaya çıkan raporlamalara göre en uygun çözüm belirlenerek, coğrafi yedekleme, Bulut yedekleme yada servis yedekleme olarak altyapınızı çalışır hale getiriyoruz.

İş Sürekliliği Çözümleri

Biz hangi sektörde olursanız olun, herhangi bir kesinti veya felaket durumunda bir organizasyonun kritik iş fonksiyonlarının sürekliliğini sağlayan çözüm ve hizmetler sunuyoruz. Olası bir felaket senaryosu durumunda hayatta kalmanızı ve müşterilerinize kesintisiz hizmet vermenizi sağlıyoruz. İş sürekliliğinizi sağlamak adına komple plan oluşturarak, muhtelif planlama metadolojilerinin hayati önem taşıyan parçalarını bir araya getiriyoruz.

Uygulama tabanlı felaket kurtarma çözümleri

Hizmet Olarak Felaket Kurtarmayı (DRaaS) kapsamlı bir kesintisiz çalışırlık stratejisinin parçası olarak etkinleştirir; böylece veri merkezinize yapılan yatırımları sahiplenip bunları karma bulut üzerinden genişletir. Hesaplı ve verimli görüntü tabanlı replikasyon, dünyanın en iyi ve en güvenilir DRaaS sağlayıcıları aracılığıyla TÜM uygulamalar için gerçek bulut tabanlı felaket kurtarma sunar (15 dakikanın altında RTPO™).

Thumb
Thumb